
De Achterhoekse bibliotheken presenteren op woensdag 28 oktober hun vierde gezamenlijke programma in het kader van Nederland Leest. Die dag bezoekt schrijfster Marion Bloem achtereenvolgens de bibliotheken in Doetinchem, Warnsveld, Groenlo, Aalten en Didam. In Groenlo zal deze beroemde schrijfster tussen 14.00 en 14.40 uur een lagerhuisdiscussie tussen scholieren van het Marianum uit Groenlo en De Driemark uit Winterswijk bezoeken. Publiek is van harte welkom.
Nederland Leest Boek (CPNB). In 2009 leest iedereen Oeroeg, het debuut van Hella S. Haasse uit 1948. De roman wordt gratis uitgedeeld aan de leden van de openbare bibliotheken, zolang de voorraad strekt. De lezers worden daarbij uitgenodigd met elkaar in discussie te gaan over dit boek.
Syntus Openbaar vervoerbedrijf Syntus is wederom sponsor van de Achterhoekse Nederland Leest-dag en verzorgt het vervoer van Marion Bloem per minibus. Voor Syntus-reizigers is het in de campagneperiode extra aanlokkelijk om zich in te schrijven als lid van de bibliotheek. Als zij zich melden bij een van de organiserende bibliotheken met een trein- of buskaart krijgen ze de eerste 3 maanden van hun abonnement gratis. Leden van de organiserende Achterhoekse bibliotheken kunnen op 28 oktober vanaf 9.00 uur gratis reizen met de Syntus-bus op vertoon van hun lenerspas.
Marion Bloem Marion Bloem (1952, Arnhem) is de tweede dochter van Indische ouders, die in december 1950 met de boot naar Nederland kwamen. Zij is afgestudeerd als klinisch psychologe in 1978 te Utrecht. Sinds 1971 woont ze samen met arts/schrijver Ivan Wolffers. In 1983 werd haar romandebuut Geen gewoon Indisch meisje een bestseller, en in dat jaar verscheen ook haar documentaire Het land van mijn ouders waarmee ze wekenlang uitverkochte zalen haalde in Nederlandse filmhuizen. Haar oeuvre omvat naast een groot aantal romans, verhalen-, en dichtbundels, jeugdromans en kinderboekjes, ook film- en tv-producties. In augustus 2009 verscheen bij de Arbeiderspers de roman Vervlochten grenzen, waarin aan de hand van een familiegeschiedenis over de driehoeksverhouding Nederlands-Indië, Indonesië, Nederland wordt verteld. De rode draad is het verhaal van opa, een ex-KNIL-militair, die het op zijn sterfbed betreurt dat hij zestig jaar geleden niet koos voor de onafhankelijkheid van zijn geboorteland.
De Achterhoekse Nederland Leest-dag wordt georganiseerd door Bibliotheek Achterhoekse Poort, Bibliotheek Montferland, Bibliotheek Oost-Achterhoek, Bibliotheek West-Achterhoek en Graafschap bibliotheken. Het reisschema en programma ziet er als volgt uit:
Bibliotheek Doetinchem 10.00-10.40 uur Vertellen over en uit eigen werk, met name over Vervlochten grenzen.
Bibliotheek Warnsveld 11.40-12.20 uur Gesprek met leeskringdeelnemers en bibliotheekbezoekers aan de hand van vragen en stellingen.
Bibliotheek Groenlo 14.00-14.40 uur Lagerhuis-debat met middelbare scholieren aan de hand van stellingen.
Bibliotheek Aalten 15.10-15.50 uur Discussie met leerlingen van het voortgezet onderwijs en leden van leeskringen over Oeroeg en over eigen werk.
Bibliotheek Didam 16.30-17.10 uur Marion Bloem vertelt over en uit eigen werk.
|