|
Nederland Leest: gratis literaire topper voor alle leden Openbare Bibliotheken |
| Afdrukken | |
Nederland Leest wordt dit jaar gehouden van vrijdag 23 oktober tot en met vrijdag 20 november. De initiator van deze landelijke campagne is de Stichting Collectieve Propaganda van het Nederlandse Boek (CPNB). In 2009 leest iedereen Oeroeg, het debuut van Hella S. Haasse uit 1948. De roman wordt gratis uitgedeeld aan de leden van de openbare bibliotheken, zolang de voorraad strekt. De lezers worden daarbij uitgenodigd met elkaar in discussie te gaan over dit boek.
Marion Bloem bezoekt Achterhoek De Achterhoekse bibliotheken presenteren op woensdag 28 oktober hun vierde gezamenlijke programma in het kader van Nederland Leest. Die dag bezoekt schrijfster Marion Bloem achtereenvolgens de bibliotheken in Doetinchem, Warnsveld, Groenlo, Aalten en Didam. In Groenlo zal deze beroemde schrijfster tussen 14.00 en 14.40 uur een lagerhuisdiscussie tussen scholieren van het Marianum uit Groenlo en De Driemark uit Winterswijk bezoeken. Publiek is van harte welkom, de toegang is gratis. Lees meer over deze activiteit.
Gratis reizen op 28 oktober én voordelig lid worden met vervoersbewijs Openbaar vervoerbedrijf Syntus is wederom sponsor van de Achterhoekse Nederland Leest-dag en verzorgt het vervoer van Marion Bloem per minibus. Voor reizigers is het in de campagneperiode extra aanlokkelijk om zich in te schrijven als lid van de bibliotheek. Als zij zich melden bij een van de organiserende bibliotheken met een trein- of buskaart krijgen ze de eerste 3 maanden van hun abonnement gratis. Leden van de organiserende Achterhoekse bibliotheken kunnen op 28 oktober vanaf 9.00 uur gratis reizen met de Syntus-bus op vertoon van hun lenerspas.
Mystery guest, spannende internet-zoek-wedstrijd Op 23 oktober start 's ochtends om 09.00 uur de wedstrijd Mystery Guest met een cryptische omschrijving van Willem te Molder. Willem te Molder is bekend van het radiospel met cryptische omschrijvingen 'Wat Maakt Willem Waar' van Omroep Gelderland. De kern van het spel is het raden van een boektitel en om welke personen - uit dat boek - het gaat. De oplossing wordt gevonden in populaire romans voor volwassenen die in 2008 of 2009 in het Nederlands zijn verschenen. Dit kunnen romantische, historische, maar ook spannende romans zijn. De prijzen die te winnen zijn, liegen er niet om: mini-laptops, e-readers of mp4-spelers. Lees meer over deze spannende internet-zoek-wedstrijd.
|